EGD, ekonomi basınının en iyilerini seçiyor

EGD-LogoEkonomi Gazetecileri Derneği’nin yılın en başarılı ekonomi haberlerini ödüllendirmek için bu yıl yedincisini düzenlediği ‘Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’ yarışmasına başvurular başladı.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) “VII. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri” yarışması için başvurular başladı. EGD’den yapılan açıklamaya göre, başarının ödüllendirilmesi ve ekonomi haberciliğinin teşviki amacıyla verilecek ödüller, alanında en iyi olanlar arasından seçilecek çalışmalara verilecek.

Vodafone Türkiye’nin ana sponsorluğunda, CVK Park Bosphorus Hotel desteğiyle düzenlenen Ekonomi Basını Başarı Ödülleri ile ilgili yönetmeliğe göre, yazılı basın, radyo, TV ve internet yayıncılığı alanında “En iyi haber”, yazılı basın ve TV yayıncılığı alanlarında “Söyleşi–Röportaj”, yazılı basın ve TV’de “En iyi araştırma haberi”, “En iyi köşe yazarı”, radyo ve TV’de “En iyi Ekonomi Programı” ve yazılı basın ve internet yayıncılığında “Grafik-Tasarım” ödülleri verilecek.

Ayrıca, ‘Jüri Özel ödülü’, ‘Vodafone Türkiye Özel Ödülü’ ve ‘Park Bosphorus Hotel Turizm Özel Ödülü’ verilecek.

‘Yerel Basın Ödülü’ kapsamında ise yazılı basın, TV, internet ve radyo medya kuruluşları kurumsal veya bireysel başvuru yapabilecek.

BAŞVURULAR 10 NİSAN’DA SONA ERECEK

Yarışmaya katılım, 2014 Mart ayından 2015 Mart sonuna kadar yayınlanan haberlerle olacak ve başvurular 10 Nisan 2015 tarihinde sona erecek. Adaylar, ödül için bir dalda ve bir eserle başvurabilecek.

Başvurular, PDF formatında e-mail ile, TV, Radyo dallarında aday olacak çalışmalar ise Dernek merkezine elden, posta ile veya e-maille gönderilebilecek.

EGD Yönetim Kurulu’nca belirlenen seçici kurul, şu isimlerden oluşuyor:

Rüştü Bozkurt, Vahap Munyar, Şeref Oğuz, Jale Özgentürk, Olcay Büyüktaş Akça, İsmail Altunsoy, Emin Çapa, Ali Çağatay, Fikri Türkel, Zafer Özcan, Fikret Çengel, Celal Toprak, Atilla Kızıltan, İdriz Çokal, Mustafa Kemal Çolak, Hasan Arslan, İbrahim Acar, Hasan Süel, Bahri Şahin.

EKOYORUM.COM 2015-03-11