Ekonomi gazetecilerinin yıl sonu buluşması

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) geleneksel hale gelen Yılbaşı Kokteyli 26 Aralık 2013 Perşembe akşamı Türkiye İhracatlar Meclisi’nin (TİM) Yenibosna’daki merkezinde gerçekleştirildi. Geceye çok sayıda ekonomi gazetecisi ve iş dünyasının önde gelen ismi katıldı.

egdEGD Başkanı Celal Toprak gecede yaptığı konuşmada, “ EGD olarak geleneksel yılbaşı buluşmasında birlikteyiz. Bir ailenin fertleri gibi toplanmaktayız. Zaman zaman iş adamlarıyla sivil toplum örgütleriyle bir araya gelmekteyiz. Türkiye sıkıntılı bir süreçten geçmektedir. Diğer süreçlerde olduğu gibi bu sürecin de atlatılması temenni etmekteyiz. ” dedi.

Yılbaşı buluşmasına ev sahipliği yapan TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu da, “2013 yılı oldukça zorlu ancak başarılarla anılacak bir yıl oldu. Ekonomimizin büyümesi sürdü ve ihracat tempomuz artarak devam etti” dedi.

MESLEĞE KATKIDA BULUNANLARA ÖDÜL

Gecede, TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi tarafından mesleğe katkıda bulunan gazetecilere ödülleri verildi.

Ödül alan isimler:

Güngör Uras – Milliyet Gazetesi,

Meliha Okur ve Feride Cem – Sabah Gazetesi,

Çetin Gürel – Gözlem Gazetesi,

Cemal Kalyoncu – Aksiyon Gazetesi,

Yılmaz Yıldız – Anadolu Ajansı Necla Dalan – Vatan Gazetesi ,

Kenan Şanlı – Fortune Turkey,

Metiner Sezer – Türkiye Gazetesi ,

Halef Vayis – Medya Takip Merkezi,

Serap Girgin Baykal – AB Vizyonu,

İbrahim Balta – Zaman Gazetesi,

Erdoğan Yılmaz – TAB Haber Ajansı,

Hacer Gemici – Habertürk Gazetesi,

Oktay Özger – Para Dergisi,

Mustafa Kemal – Çolak Ekonomist.

Seçici kurulda yer alan ekonomi yazarları ise şu isimlerden oluştu:

Murat Gülderen, Uğur Küçük, Bora Erdin, İlker Pehlivan, Pelin Ünker, Serkan Şahin, Ayşe Ekin Gündüz, Ceylan Olcaş ve Erkan Zing’ Hasan Arslan.

ekoyorum.com
2013-12-27