İş dünyası ve ekonomi basını EGD gecesinde buluştu

egd-2014

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) geleneksel yılbaşı buluşması dün akşam gerçekleştirildi. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi’ndeki buluşmada EGD üyeleri, iş ve siyaset dünyasından isimler bir araya geldi.

TİM Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu, programda yaptığı konuşmada, tüm ekonomi basınına ihracata ve ihracatçılara verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Çıkrıkçıoğlu, 2014’ün kendileri için zorlu fakat başarılarla anılacak bir yıl olduğuna belirterek, dünya ekonomilerinde yaşanan dalgalanmalardan ve siyasi gelişmelerden etkilendiklerini söyledi.

Ekonominin basın ve ihracat emekçilerinin geleneksel birlikteliğinden oluşan sinerjinin önemli olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Umut Oran ise, kendisinin de eski bir ihracatçı olduğunu belirterek, 2023 yılı için öngörülen 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmek için her yıl ihracatın yüzde 25 artırılması gerektiğine söyledi.

EGD Başkanı Celal Toprak da yılbaşı buluşması programı öncesinde gerçekleştirdikleri Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı’nda mesleğin geleceğine ilişkin önemli kararlar aldıklarını ifade etti.

Meslekte 25 yılını dolduran isimlere plaket

EGD’nin yılbaşı buluşmasında, meslekte 25 yılını dolduran ekonomi basını emekçilerine plaket verildi. Özlem Yüzak, Necmi Çelik, Önder Barlas, Tarık Yılmaz, Sefer Levent, Cem Seymen, Gündüz Üç, Murat Başboğa, Oktay Özdabakoğlu, Sedat Yılmaz, Rahime Baş Uçar, Erkan Kızılocak, Günseli Özen Ocakoğlu, Erkan Dursun Zing, Harun Odabaşı, Fatih Kubilay Tural ve Canan Eraslan’a TİM Genel Başkan Vekili Çıkrıkçıoğlu ve İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi tarafından plaket takdim edildi.

EKOYORUM.COM 2014-12-26