Gece kulübüne terör saldırısı

Yılbaşı gecesinde, Beşiktaş’taki ünlü gece kulübü Reina’ya terörist saldırı gerçekleştirildi. Uzun namlulu silahla gece kulübüne gelen saldırgan ateş açtı.

Gece saat 1.30 dolaylarında meydana gelen olayda, ilk belirlemelere 1 polis şehit olurken aralarında yabancılarında olduğu toplam 39 kişi hayatını kaybetti, 69 kişi yaralandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sabah saatlerinde yaptığı açıklamada ölü sayısının 39 olduğunu, kimliği belirlenenlerden 6’sının yabancı uyruklu, 5’inin Türk vatandaşı olduğunu söyledi.

4 kişinin ağır, bunlardan birinin de çok ağır yaralı olarak hastanede tedavi gördüğünü belirten Bakan Soylu, “Şu anda 69 kişi hastanelerde tedavi görüyor. Elbetteki bir terör saldırısıyla karşı karşıyayız. Teröristi arama çalışmaları devam ediyor” dedi.

Saldırı sırasında gece kulübünde 700 civarında kişinin olduğu belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedef Türkiye’nin istikrarını bozmak

Sabah saatlerinde yazılı açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırının hedefinin Türkiye’nin istikrarına bozmak ve ülkede kaos oluşturmak olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı, “Milletimizin huzuruna kastedenler ve onların taşeronları, sivilleri de hedef alan menfur saldırılarla, ülkemizi istikrarsızlaştırmaya, halkımızın moralini bozarak kaos oluşturmaya çalışıyorlar. Ancak bizler milletçe soğukkanlılığımızı muhafaza etmek, birbirimizle daha fazla kenetlenmek suretiyle, bu tür kirli oyunlara asla geçit vermeyeceğiz. Farklı terör örgütlerinin ülkemizi hedef aldıkları bu saldırıların, bölgemizde yaşanan hadiselerden bağımsız olmadığının farkındayız. Ülkemize yönelik tehditleri ve saldırıları, kaynağında yok etme konusunda da kararlıyız” dedi. ​

EKOYORUM.COM 2017-01-01