Kayseri’de hain saldırı

Kayseri’de, Erciyes Üniversitesi yakınlarında bomba yüklü araçla terör saldırısı gerçekleştirildi. Çarşı iznine çıkan askerlerin hedef alındığı saldırıda 13 askerimiz şehit oldu, 55 askerimiz yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Erciyes Üniversitesi yerleşkesinin Talas istikametindeki giriş kapısı önünde bomba yüklü bir araç, çarşı iznine çıkan askerlerin de içinde bulunduğu halk otobüsünün yanında patlatıldı. Patlamanın ardından olay yerine çok sayıda polis, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar, ambulanslarla olay yeri yakınındaki Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile kentteki diğer hastanelere kaldırıldı. Bazı yaralıların durumunun ağır olduğu açıklandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Şu anda hastanelerimizde 55 yaralımız var. Bu 55 yaralımızın 12’si yoğun bakımda, 6’sının ağır olduğu hastane yetkililerimizce bildirildi” açıklamasında bulundu.

Genelkurmay: 13 askerimiz şehit oldu

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 08:45 sularında Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında 13 kahraman personelimiz şehit olmuş, 48 kahraman personelimiz yaralanmıştır. Yaralılar derhal bölgedeki hastanelere sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Ayrıca menfur saldırıda sivil vatandaşlarımızın da yaralanmış olabileceği değerlendirilmektedir.

Alçakça ve kalleşçe düzenlenen bu saldırıyı şiddetle lanetliyor, saldırıda hayatını kaybeden kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline ve Yüce Türk Milletine başsağlığı, yaralı kahraman silah arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

EKOYORUM.COM 2016-12-17