Nazarbayev’den üst düzey devlet görevlilerine anlamlı uyarı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, üst düzey devlet görevlilerini tatillerini yurtdışında yapmamaları konusunda uyardı. Dünyanın büyük bir krizle karşı karşıya bulunduğunu belirten Nazarbayev, devlet kurumları ile milli şirketlerin de yapacakları etkinliklerde tasarruf yapmasını istedi.

Önceki gün kabine üyeleriyle bir toplantı yapan Cumhurbaşkanı Nazarbayev, 2011 yılı sonuçlarını ve 2012 yılına ilişkin beklentileri değerlendirdi. Toplantıda yaptığı açış konuşmasında, yeni yıl kutlamaları ve bayramlarda yurt dışında tatile çıkılmaması uyarısında bulundu. Nazarbayev, dünyada yaşanan ekonomik krizden bahsederek, “Bayramları ülkede, kendi vatandaşlarımızla birlikte kutlamak gerekir. Bu sadece yeni yıl kutlamalarında değil, resmi bütün bayramlarda da böyle olmalı” dedi. 

Bilhassa kriz dönemlerinde tasarrufa daha fazla önem verilmesi gerektiğini belirten Cumhurbaşkanı, devlet kurumları ile milli şirketlerin yapacakları organizasyon, konferans ve benzeri faaliyetlerde de tasarruf yapmasını istedi.

ekoyorum.com
2011-12-28

 

.