Polisan’ın adı değişti

Yüzde 50’lik hissesi Japon şirketi Kansai’ye geçen “Polisan Boya”nın adı “Polisan Kansai” olarak değiştirildi.

Ünlü boya markası Polisan Boya’nın yeni adı Polisan Kansai Boya olarak tescil edildi. Polisan Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan özel durum açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“12 Aralık 2016 tarihinde kamuya yaptığımız özel durum açıklamasında, Polisan Holding’in %100 oranında iştiraki Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. (“Polisan Boya”)’nın toplam %50 oranındaki hissesinin, dünyanın ilk 10, Japonya’nın da lider boya üreticilerinden biri olan Kansai Paint Co. Ltd. (“Kansai Paint”)tarafından edinimi ile ilgili olarak Rekabet Kurumu’na yapılan başvurunun olumlu sonuçlanarak, hisse devir işlemlerinin başladığını bildirmiştik.

21.12.2016 tarihinde gerçekleştirilen hisse devri ve akabinde gerçekleştirilen sermaye artırımında Polisan Holding A.Ş’nin rüçhan haklarını kullanmaması sonucu, Polisan Holding A.Ş.’nin Polisan Boya’daki hissedarlık oranı %50 olmuştur. Kansai Paint’in hisse devri mukabilinde Polisan Holding A.Ş. ‘e 68.500.000 USD ödemiş ve sermaye artırımı dolayısı ile Polisan Boya’ya toplamda 45.000.000 USD para transferinde bulunmuştur.
Ayrıca, ana sözleşme değişikliği ile şirketin yeni adı “POLİSAN KANSAİ BOYA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ” olarak tescil edilmiştir.”

EKOYORUM.COM 2016-12-23