Sabancı'dan hisse satışı

Sabancı Center-2015Sabancı Holding, Kordsa’nın yüzde 25’inin uluslararası yatırımcılara satışıyla ilgili süreci başlattı.

Sabancı Holding, Kordsa Global Endüstriyel İplik ve Kord Bezi Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de sahip olduğu şirket sermayesinin yüzde 25’ini temsil eden 48 milyon 632 bin 269,00 TL nominal değerli hisselerin çeşitli uluslararası nitelikli yatırımcılara satışı sürecini başlattı.

Sabancı Holding’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP yapılan açıklamaya göre, bu işlemi gerçekleştirmek üzere Deutche Bank AG, UBS Limited ve Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. yetkilendirildi.

Hacı Ömer Sabancı Holding’den KAP’a yapılan açıklamada şöyle denildi:

İştiraklerimizden Kordsa Global Endüstriyel İplik ve Kord Bezi Sanayi ve Ticaret A.Ş.’de sahip olduğumuz şirket sermayesinin yüzde 25’ini temsil eden 48.632.269,00 TL nominal değerli payların çeşitli uluslararası nitelikli yatırımcılara satış süreci başlatılmıştır.

Şirketimiz bu işlemi gerçekleştirmek üzere Deutche Bank AG, UBS Limited ve Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’yi yetkili olarak atamıştır.

İşlem çerçevesinde sadece nitelikli kurumsal yatırımcılara satış gerçekleştirilecek olup, herhangi bir ülkede halka arz işlemi gerçekleştirilmeyecektir.
İşlem yalnızca nitelikli yatırımcılara yapılacak satışları kapsamakta olduğu için, Türkiye’de de halka arz niteliğini taşımayacaktır.”

Kordsa Global, dünyanın lider naylon ve polyester iplik, kord bezi ve tek kord üreticisi olup, lastik takviye ve mekanik kauçuk pazarlarına hizmet veriyor.Kordsa Global’in 2014 yılı satışları 1,7 milyar TL olarak gerzekleşmişti.

EKOYORUM.COM 2015-04-09