Süreyya Ciliv, Turkcell'den ayrıldı

Ciliv Süreyya-2015

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, görevinden ayrıldı. Turkcell tarafından Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na gönderilen açıklamada, Süreyya Ciliv, 31 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır” denildi.

Süreyya Ciliv, görevinden ayrılma kararıyla ilgili olarak, “Turkcell’de geçirdiğim sekiz yılda bilgiyle, teknolojiyle, inovasyonla, ve güçlü takım oyunuyla müşterilerimize, milletimize, sektöre ve hissedarlarımıza değer yaratmak için çalıştık. Bu yolculukta bize inanan ve eşlik eden tüm takım arkadaşlarıma, müşterilerimize, bayilerimize, tedarikçilerimize ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Emanet aldığım bayrağı teslim ederken birlikte çalıştığımız bu güçlü ekibin Turkcell’i daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum.” açıklamasını yaptı.

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Akça da, konuyla ilgili olarak, “Turkcell olarak Sayın Süreyya Ciliv’in Genel Müdürlüğü döneminde birçok ilke ve başarılara imza attık. Sayın Ciliv, şirketimizin bir GSM şirketinden, bugün Türkiye’nin ve bölgenin önemli iletişim ve teknoloji şirketine dönüşümüne liderlik etmiştir. Kendisine bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz” dedi.

Turkcell Yönetim Kurulu, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine, halihazırda Teknoloji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz’ün mevcut görevine ek olarak vekalet etmesini kararlaştırdı.

Süreyya Ciliv, 9 Ocak 2007 tarihinden bu yana Turkcell Genel Müdürü olarak görev yapıyordu.

EKOYORUM.COM 2015-01-28