“Titanic gibi batacak”

Nevada Üniversitesi Sosyoloji Profesörü Berch Berberoğlu, “Titanic’e zamanında herkes ‘batmaz’ dedi. O dev gemi sulara gömüldü. Belki şu an değil ama ABD’nin sonu da Titanic gibi olacak” dedi. 

İstanbul İktisatçılar Derneği (İKDER) ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi tarafından organize edilen “3. Uluslararası İstanbul İktisatçılar Zirvesi”, farklı ülkelerden çok sayıda akademisyen ve girişimcinin katılımıyla gerçekleştirildi. Nevada Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof.Dr. Berch Berberoğlu, “Girişimcilik, İnovasyon ve Ekonomik Kalkınma”temalı zirveyi değerlendirdi. Bu tarz etkinliklerin daha sık aralıklarla yapılması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Berberoğlu, “Zirveye katılan herkesin bakış açısının genişlediğini, fikir alışverişi yaptığını ve oturumların birçok kişiye yeni ufuklar açtığını düşünüyorum” dedi.

YUKARIDAKİLER EĞLENİYOR, AŞAĞIDAKİLER BOĞULUYOR!

3. Uluslararası İstanbul İktisatçılar Zirvesi’nin 2. gününde yaptığı ‘ABD’ benzetmesiyle dikkatleri üzerine çeken Prof. Dr. Berberoğlu, “Kapitalizmin kalesi ABD’nin bugünkü hali Titanic gemisinin durumuna benziyor. Yukarıdakiler eğlenirken, aşağıdakiler boğuluyor. Refahtan ABD halkının yüzde 40’ı yararlanabiliyor. Titanic’e zamanında herkes ‘batmaz’ dedi. O dev gemi sulara gömüldü. Belki şu an değil ama ABD’nin sonu da Titanic gibi olacak” diye konuştu.

YABANCI KATILIMCI SAYISI ARTACAK

İKDER Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Türkiye’nin önde gelen örnek girişimcilerini ağırlayan girişimcilik kültürünün konuşulduğu oturumun zirvenin en dikkat çekici oturumu olduğunu söyledi. Zirveye katılan yabancı konukların ilgi çekmesine de değinen Prof. Dr. Özdemir, “Gelecek yıl yabancı katılımcı sayısını artırmayı da hedefliyoruz” ifadesini kullandı.

ekoyorum.com
2011-10-13
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir