Türk Keneşi ekonomi bakanları Bakü’de toplandı

Türk Keneşi Ekonomiden Sorumlu Bakanlar 6. Toplantısı, 21 Aralık 2016 tarihinde Bakü’de gerçekleştirildi. Toplantıya, Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı Shahin Mustafayev, Kazakistan Cumhuriyeti Ulusal Ekonomi Bakan Yardımcısı Aidar Arifkhanov, Kırgızistan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı İstatistik Sekreteri Ayday Kurmanova katıldı.

Toplantının açılış konuşması yapan Azerbaycan Ekonomi Bakanı Shahin Mustafyev, katımcıları selamlayarak Türk devletleri arasında ekonomi alanında işbirliğinin önemini vurguladı.

Toplantıda Türkiye’yi temsil eden Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci; Türk Keneşi üyelerinin aynı milletin, aynı havzanın çocukları olduğunu söyleyerek; çok iyi düzeyde gelişen siyasi ilişkilerin diğer alanlarda da sürdürülmesi gerektiğini kaydetti. Aynı coğrafyayı paylaşkları ve aynı soydan geldikleri için kader ortağı olduklarını hatırlatan Zeybekci, “Türk Keneşi Ekonomi Bakanları toplantısını önemsiyoruz ve her zaman en üst düzeyde katılım sağlıyoruz. Hükümetimizin de bu konuda çok önemli desteği var” dedi.

EKOYORUM.COM 2016-12-21