Türkiye’nin enerji yatırımı ihtiyacı iştah kabartıyor

2023e kadar 120 milyar dolarlık enerji yatırımına ihtiyacı olan Türkiye, uluslararası firmaların çekim merkezi oldu. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı, 6 Mayısta İstanbul’da başlıyor.

ICCI 2015 Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı, Amerikadan Çine, Danimarkadan Güney Kore ve Hindistana kadar birçok ülke firmalarını, Türk enerji sektörünün karar-vericileri ile buluşturacak.

6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (IFM)nde 21.si düzenlenecek olan ICCI 2015, 450ye yakın yerli ve yabancı firmaya ev sahipliği yapacak. 2023 yılına kadar enerji ihtiyacını karışılamak için 120 milyar doların üstünde yatırım hedefleyen Türkiye, fuara katılacak firmalar için cazibesini koruyor. Türkiyenin içinde bulunduğu coğrafyanın en büyük enerji ve çevre fuarı olan ICCI, yeni teknolojilerin tanıtılmasına, sektörün tüm katılımcılarının buluşup, fikir alışverişinde bulunmasına da zemin oluşturuyor.

Avrupanın ikinci, bulunduğu coğrafyanın ise en büyük enerji ve çevre fuarı olan ICCI 2015 için geri sayım başladı. 6-7-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi (IFM) Yeşilköyde yapılacak olan ICCI Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı, 450ye yakın yerli ve yabancı firmaya ev sahipliği yapacak.

Deutsce Messe ve Sektörel Fuarcılık tarafından ortak düzenlenecek ICCI 2015 21.Uluslararası Enerji ve Çevre Fuar ve Konferansı, Amerikadan Çine, Danimarkadan Güney Kore ve Hindistana kadar birçok ülke firmalarını, Türk enerji sektörünün karar-vericileri ile buluşturacak. 2023 yılına kadar enerji ihtiyacını karışılamak için 120 milyar doların üstünde yatırım hedefleyen Türkiye, fuara katılacak firmalar için cazibesini koruyor. ICCI 2015 geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da, yeni teknolojilerin tanıtılmasına, enerji ve çevre sektörü profesyonellerinin buluşup, fikirlerini birbirlerine aktarmalarına zemin oluşturacak.

Türkiye, enerji yatırımcıları için çekim merkezi

Türkiye, enerji ihtiyacının yüzde 70e yakın bölümünü ithal ediyor. 2023 yılına kadar artan talebi karşılamak için yaklaşık 120 milyar dolarlık enerji yatırımına ihtiyaç duyulan Türkiye, yabancılar için net ithalatçı konumunda. Bu da Türkiyeyi, uluslararası yatırımcıların ve ticari kuruluşların çekim merkezi haline getiriyor. ICCI ile enerji dünyasının merkezine Türkiyeyi oturttuklarını belirten Sektörel Fuarcılık A.Ş.Genel Müdürü Süleyman Bulak, Deutsce Messe ile oluşturdukları ortak sinerjinin fuarın gücüne güç kattığını belirterek, Geçtiğimiz yıl, 414 katılımcı firma ve yaklaşık 16 bin ziyaretçi ile rekor kırdık. Bunda, bize destek veren tüm kamu, özel sektör, üniversite, sivil toplum örgütleri ve akademisyenlerin payı büyük dedi

EKOYORUM.COM 2015-03-18