Uludağ’da Aroma Zirvesi

Türkiye’nin ilk yerli meyve suyu markalarından biri olan Aroma, bayileri ile Uludağ’da buluştu. 2016 yılının değerlendirildiği, 2017 hedef ve stratejilerinin paylaşıldığı “Aroma Zirvesi”ne 200 bayi katıldı.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden Bursa’ya gelen Aroma bayileri önce Aroma tesislerini gezdi, ardından Uludağ Grand Yazıcı Otel’de bir toplantı gerçekleştirdi.

Bursa’daki buluşma Gürsu’daki Aroma tesislerinde başladı. Fabrikanın üretim hattını gezen bayiler, gıda mühendisleri ile teknik personelden üretimle ilgili bilgi aldılar ve meyve suyunun üretim aşamalarını izlediler.

Fabrika gezisinin ardından Uludağ’da bir araya gelen bayilere Aroma Yönetim Kurulu Başkanı Ali Metin Duruk ile Aroma Genel Müdürü Sefer Kılınç birer konuşma yaparak Aroma’nın 2017 hedeflerini anlattı.

Aroma Yönetim Kurulu Başkanı Ali Metin Duruk konuşmasında, “Topluma karşı sorumluluğumuz var, ülkeye karşı sorumluluğumuz var, tarıma karşı sorumluluğumuz var, bunların bilincindeyiz” vurgusu yaptı. Aroma’nın yenilenen yapısında, tüm paydaşlarla işbirliği hedeflerinin de revize edildiğini vurgulayan Duruk, Aroma fabrikası için de “En verimli fabrikalardan biriyiz, direk ham maddeden çalışma potansiyelimiz var. Bu bize büyük avantaj sağlıyor” dedi.

“Aroma Zirvesi”nde konuşan Aroma Genel Müdürü Sefer Kılınç, Türkiye’nin köklü şirketinin temellerinde yer alan iş kültürüne değindi. Kılınç,“Aroma dört ana unsur ile temellerini sağlamlaştırmış bir kuruluştur. Doğruluk, güvenilirlik, yapılan işin en iyisini yapmak, aile ortamı ve kültürü oluşturmak” dedi.

“Aroma Zirvesi”nde, 2016 yılında Anadolu Bölgesi ve İstanbul-Trakya Bölgesi’nde gerçekleştirdikleri başarılı satış grafikleri nedeniyle ilk üçe giren 6 bayiye teşekkür plaketleri verildi.

Aroma Hakkında: AROMA Bursa Meyve Suları ve Gıda Sanayi A.Ş., 1968’de Bursa’nın Gürsu ilçesinde 75.000 m2 arazi üzerine kuruldu. 1991 yılından bu yana Duruk Grubu yönetiminde. Yılda 125.000 ton meyve miktarı ile ülkenin önde gelen meyve suyu dolum tesislerinden biri. Meyve suyu, doğal kaynak suyu ve gazlı içecekler üreten Aroma’nın Entegre Tesisinde yarı mamul(meyve konsantresi ve püresi) ve mamul üretimi mevcut. Aroma, yüzde yüz meyve suyu ile nektarlarını Aroma ve Meyöz, meyveli içeceklerini Aroma Tropical ve Aroma Active Gün Boyu, gazlı içeceklerini Aroma, doğal mineralli gazlı içeceklerini ve limonatayı Aroma ve doğal kaynak sularını Aroma Ömer Duruk Doğal Kaynak Suyu markalarıyla piyasaya sunmakta. Otuzdan fazla ülkeye ihracat yapmakta olan Aroma, Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) üyesi.

EKOYORUM.COM 2016-12-30